top of page

Pozvánka TANEC TANEC 2023

Srdečně Vás zveme na 37. ročník celostátní přehlídky konající se v Jablonci nad Nisou.Tanec, tanec… 2023

26.–29. října 2023

Městské divadlo, Eurocentrum, Muzeum skla a bižuterie a kostel sv. Anny v Jabloneci nad Nisou


37. celostátní přehlídka scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec… 2023 (CP) se uskuteční v Jablonci nad Nisou ve dnech 26.–29. října a ukrývá v sobě další oborově významnou událost letošního ročníku: (HE)ART BEATS! for dance (Srdce bije pro tanec), celostátní odborné kolokvium se zahraniční účastí AMATEO.


Program pro veřejnost bude velmi bohatý. Kolokvium bude zaháleno v kostele sv. Anny, kde bude komentovaná prohlídka souborné výstavy Tanec jako záliba v regionech (26. října ve 13.00). Na Mírovém náměstí uvede umělecký spolek Ostružina pohybovou performanci Reproduktor (26. října ve 14.30, s sebou chytrý telefon a sluchátka). Tanec úvodní v městském divadle bude koláží tří výrazných choreografií (26. října v 19.00, Magdaléna Rychnov u Jbc: Milióny v jednoho člověka, TS ZUŠ Bytča (SR): Sestry, NoTa Plzeň: Ženské otázky). V hlavním programu přehlídky uvidíme ve dvou komponovaných večerech (27. a 28. října v 19.00) dvacet současných českých choreografií, které byly nominovány z přehlídek krajských. Domácí Taneční a pohybové studio Magdaléna uvede choreografii Leč vy, v budoucnu tenkrát, vzpomínáte?, a choreografii Mládí je nerozum, krásné šílenství, jako život postavený na hlavu. V nedělním tanci závěrečném pak představí ZUŠ Náchod výsledek rezidenčního pobytu za rok 2023 nazvaný Mezi světy. Na závěr, již tradičně, bude vyhlášena Cena města tance 2023.


Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury, za finanční podpory Evropské unie, Libereckého kraje a statutárního města Jablonce nad Nisou, pod záštitou ministra kultury a statutárního města Jablonce nad Nisou pořádají NIPOS, útvar ARTAMA Praha a Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou, z. s., spolupořádá Městské divadlo, o. p. s. Jablonec nad Nisou, Kultura Jablonec, p. o. Jablonec nad Nisou, Muzeum skla a bižuterie Jablonec nad Nisou.


Projekt (HE)ART BEATS! for dance (Srdce bije pro tanec) se uskutečňuje za finanční podpory Evropské unie.
Comments


Nejlepší příspěvky
Zkuste to později
Až budou příspěvky zveřejněny, uvidíte je zde.
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné štítky
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page